18 maja 2015 | przez Katarzyna Wrońska
Perfekcja w każdym detalu

Perfekcja w każdym detalu

Autor: Katarzyna Wrońska

W dn. 8 maja br. miała miejsce polska premiera nowej serii sprzętów AGD do zabudowy marki Bosch Serie | 8 . Smak Doskonały stara się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego w tematyce kulinariów i gastronomii. Nie mogło więc zabraknąć nas również na tym wydarzeniu.

Debiut Serie | 8  zorganizowano w Centrum Prasowym Stadionu Narodowego. Podczas multimedialnej prezentacji, a także na ekspozycji na żywo  mogliśmy podziwiać funkcjonalność oraz wzornictwo nowych sprzętów. W skład  linii wchodzą: wielozadaniowe piekarniki, ekspres ciśnieniowy do kawy, automatyczny okap oraz kuchenka mikrofalowa o pięciu poziomach mocy. Wszystkie modele wyposażono w intuicyjny pierścień sterujący, co w unikalny na rynku sposób łączy wysoki stopień zaawansowania użytych technologii z niezwykłą łatwością obsługi. Wystarczy wybrać  z listy nazwę potrawy, kliknąć, a urządzenie samo dopasuje optymalny tryb przygotowania. Co więcej, proces ten będzie kontrolowany i ewentualnie modyfikowany w trakcie tak, aby osiągnąć jak najlepszy najlepszy efekt końcowy.

Panel Sterujący w piekarniku Bosch

Naszą uwagę przykuły piekarniki. Wśród nich znajdziemy wielofunkcyjne modele łączące efekt grzania klasycznego, pary i mikrofal. Sprzęty wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań typu PerfectBake, PerfectChef, PerfectRoast, czy czteropoziomowy nawiew powietrza (termooobieg 4D)  redefiniują znaczenie nowoczesnego pieczenia i gotowania. PerfectBake dokonuje stałych pomiarów poziomu wilgoci ciast, automatycznie dostosowując sposób ich przygotowania. Wystarczy wybrać odpowiednią potrawę na panelu i wcisnąć przycisk „start”, a kiedy danie będzie gotowe, piekarnik wyłączy się samoczynnie. Termosonda PerfectRoast ułatwia pieczenie mięsa, drobiu i ryb. Ta nowa technologia pomiaru temperatury, kontrolowana w trzech różnych miejscach, umożliwia wyeliminowanie uzyskania błędnych danych, np. w pustej przestrzeni lub w nadzieniu.

W niektórych modelach Serie | 8 dostępna jest również funkcja pary, która zapewnia potrawom idealny poziom nawilżenia i chroni je przed nadmiernym wysuszeniem. System czteropoziomowego nawiewu powietrza (Termoobieg 4D) gwarantuje natomiast równomierne rozprowadzenie gorącego powietrza wewnątrz piekarnika, a zatem umożliwia przygotowanie wyjątkowych potraw niezależnie od tego, na którym z czterech poziomów zostaną ustawione. Nowoczesny wiatrak obracający się naprzemiennie w obu kierunkach, napędzany niezwykle cichym i wydajnym silnikiem EcoSilence Drive gwarantuje efektywność pieczenia w każdym ustawieniu.

Piekarnik Bosch

Z przyjemnością odnotowaliśmy także wysoką jakość wykonania, jak również eleganckie, uniwersalne wzornictwo. Połączenie elementów ze stali szlachetnej, nowoczesnego pierścienia sterującego i szkła ma szanse sprawdzić się i dobrze wyglądać właściwie w każdej kuchni.

Serie 8 Bosch - ekspozycja na konferencji

Cała kolekcja sprzętów Serie | 8 trafi do sklepów wraz z końcem maja.

Katarzyna Wrońska

Dziennikarka, Redaktor Cukierenki Hedonistka i smakoszka. Blogerka – autorka serwisu kulinarnego. Z wykształcenia mgr ekonomii, z zamiłowania kucharka o zapędach dziennikarskich. Ciekawska i dociekliwa. Uzależniona od słodyczy. Kolekcjonuje przepisy oraz literaturę kulinarną. Zobacz nasz zespół

Napisz komentarz

— wymagane *

— wymagane *