28 października 2013 | przez Smak Doskonały
Natura Food Edycja VI

tekst: Dział Promocji Natura Food

Odbywające się w dn. 11-13 października Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD i beECO odwiedziło ponad 12 tys. gości z całego kraju. Koneserzy ekologicznej i tradycyjnej żywności oraz życia w stylu eko mieli okazję poznać ofertę ponad 300 uznanych producentów z kraju i zagranicy. Byli wśród nich uznani wytwórcy ekożywności o dużym potencjale rynkowym oraz firmy rodzinne, funkcjonujące na rynkach lokalnych. Propozycje polskich firm wzbogacili wystawcy zagraniczni z Czech, Litwy, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Węgier – Kraju Partnerskiego tegorocznej imprezy.

Równolegle do NATURA FOOD 2013 obywały się II Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO. Było to wydarzenie skierowane do producentów ekologicznych środków czystości do mycia, prania i sprzątania, kosmetyków naturalnych a także ubrań dla dzieci z wysokiej jakości bawełny. W ramach imprezy zaprezentowano również ekozabawki i ekoakcesoria oraz ekologiczny dizajn. NATURA FOOD 2013 w połączeniu z Targami beECO były kompleksową prezentacją oferty polskiego rynku produktów ekologicznych oraz idealną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i podpatrzenia co polski rynek ekologiczny ma oryginalnego do zaoferowania a czego na nim brakuje.

Targi NATURA FOOD 2013 zgromadziły przedstawicieli wszystkich liczących się firm na rynku biożywności oraz żywności naturalnej i tradycyjnej, od producentów i gospodarstw ekologicznych po sklepy, hurtownie oraz przedstawicieli najważniejszych organizacji branżowych. Swoje najlepsze ekologiczne, regionalne i tradycyjne produkty zaprezentowało 10 regionów Polski: Dolny Śląsk, Województwo Lubuskie, Województwo Lubelskie, Województwo Łódzkie, Województwo Świętokrzyskie, Podlasie, Pomorze, Pomorze Zachodnie, Śląsk oraz Warmia i Mazury. Dodatkowo w targach uczestniczyły reprezentacje sektora żywności ekologicznej z Litwy, Czech, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Węgier – kraju partnerskiego Targów.

Wiodącym wydarzeniem NATURA FOOD 2013 była konferencja ROLNICTWO EKOLOGICZNE – Wspólna Polityka Rolna po 2013 r., w której wzięło udział 300 przedstawicieli sektora ekologicznego z Polski i zagranicy. Wzięli w niej udział przedstawiciele resortu rolnictwa, Komisji Europejskiej, Prezydencji Litewskiej, Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM) oraz Węgier. Poruszane tematy dotyczyły wsparcia rolnictwa ekologicznego na Węgrzech, Litwie i w Polsce. Nie zabrakło również dyskusji o nowych rozwiązaniach i kierunkach zmian. W ramach Targów odbyła się także Konferencja Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego IFOAM EU Group pod tytułem „Przegląd rozporządzeń dotyczących ekologii – jakie będą zmiany” dedykowana branży przetwórstwa ekologicznego.

DSC08231

DSC08315

Smak Doskonały

Smak Doskonały jest wirtualnym domem, jest tu kuchnia, ogród z warzywami i ludzie… Od tej chwili życie tego domu toczy się dla Was drodzy internauci. Będziemy dla Was gotować i opowiadać o jedzeniu, winie ,piwie, o ludziach, którzy te cudowności tworzą. Odwiedzimy ich by zajrzeć przez dziurkę od klucza i podpatrzeć jak powstają arcydzieła. Zabierzemy Was w kulinarną podróż, która nigdy się nie kończy, bo o sztuce można mówić i pisać bez końca.

Napisz komentarz

— wymagane *

— wymagane *