29 października 2013 | przez Smak Doskonały
„Ale Pasztet”

„Ale Pasztet”

logo-alepasztet

W dniach 16-17 listopada odbędzie się III edycja Festiwalu Kulinarnego Borów Dolnośląskich „Ale pasztet” . Jest to nie lada gratka dla wszystkich smakoszy. W pierwszy dzień będzie można obserwować kulinarne zmagania profesjonalnych kucharzy zakwalifikowanych do konkursu z terenu całej Polski. Drugi dzień to zawody dla kucharzy, którzy jeszcze się uczą. Konkursy odbywają się na żywo, co daje możliwość bliskiej obserwacji zmagań wszystkich zespołów, rozmów z kucharzami, wymiany doświadczeń, nauki i przede wszystkim uczty dla podniebienie, gdyż wszystkich dań konkursowych będzie można skosztować. W specjalnych kociołkach ustawionych na ognisku uczestnicy konkursu będą przygotowywać dania na bazie dziczyzny i owoców lasu – jagód, grzybów i miodu.

Całość imprezy uatrakcyjnią pokazy kulinarne, warsztaty oraz quizy z nagrodami dla publiczności. Możliwość zaprezentowania się będą mieli również lokalni wytwórcy, na specjalnie utworzonym na ten czas jarmarku.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierników, Zamek Kliczków oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Patronat nad imprezą objął Starosta Bolesławiecki Pan Cezary Przybylski. Dodatkowe wsparcia udzielają Wójt Gminy Osiecznica Pan Waldemar Nalazek, jak również dolnośląski oddział Agencji Rynku Rolnego oraz Lubuska Izba Rolnicza.

 

Plakat_pasztet

Smak Doskonały

Smak Doskonały jest wirtualnym domem, jest tu kuchnia, ogród z warzywami i ludzie… Od tej chwili życie tego domu toczy się dla Was drodzy internauci. Będziemy dla Was gotować i opowiadać o jedzeniu, winie ,piwie, o ludziach, którzy te cudowności tworzą. Odwiedzimy ich by zajrzeć przez dziurkę od klucza i podpatrzeć jak powstają arcydzieła. Zabierzemy Was w kulinarną podróż, która nigdy się nie kończy, bo o sztuce można mówić i pisać bez końca.

Napisz komentarz

— wymagane *

— wymagane *